Küçük bakkal köy Köpek Kuaförleri

Küçük bakkal köy Köpek Kuaförleri

admin 5 sene önce

Küçük bakkal köy Köpek Kuaförleri

Genelde mevsim değişikliği olduğu zamanlarda yani yaz girişi ve kış girişinde ev köpekleri için tüy dökme zamanıdır. Ancak bu tüyler dökülürken derilerinde ciddi anlamda kaşıntı oluşur. Bazen sırt üstü yatarak bu kaşıntıyı gidermeye çalışırken bazen de yalayarak kaşıntıyı giderirler. Bu tüyleri yutmaları durumunda ise kıtrık denen bir rahatsızlık ortaya çıkar.

Tüylerinin düzenli taranması ve bakımının yapılması sahipleri tarafından zaman ayrılarak yapılamıyorsa mutlaka işini iyi bilen ve severek yapan bulunduğunuz bölgede yardım alabileceğiniz petiniz için uygun kuaför olmalıdır. Küçükbakkalköy köpek kuaförleri arandığında uzman ekip, techizat ve köpeklerinizin bakımını gerçekleştirecekleri araç ile adresinize ulaşarak bakımlarını gerçekleştirir. Ayrıca pethair.com.tr web adresimizden biz ulaşarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köpek Kuaförleri Nasıl Tıraş Yapar

Petshop hizmeti verilen bazı mağazalarda köpek kuaförü eğitimi almamış olmasına rağmen köpeğinizi tıraş etmek için onları anestezi yöntemi ile uyutularak köpek tıraşını yaparlar. Bu durum köpeğin tıraş esnasında bağlanmasından yada zorla tıraş yapılmasından daha iyi bir durum değildir. Küçükbakkalköy köpek kuaförleri tarafından bu işlem doğru bulunmadığı gibi tıraş yapılması esnasında köpeğe iyi ve nazik bir yaklaşım onları sakinleştirecektir. Sevgi, ilgi ve dokunuşlar kadar köpekleri sakinleştirecek başka bir durum yoktur.

Köpek Tıraşı Uygulaması

Uzman kişiler tarafından yapılacak olan köpek tıraş işleminde öncelikle önceden gerekli olan tüm malzemeler steril hale getirilmiş olarak hazır bulundurulur. Köpeğinizin tüylerinde düğümlenme ya da keçeleşme gibi bir problem varsa bu bölgeler canları yanacağı için tarama yapmadan makas ile kesilir ve daha sonra tüylerin tamamı taranır. Köpek iri ırk olan bir bir köpekse sırtında ki tüyler ve diğer bölgelerinde bulunan tüyler makine ile tıraş edilir. Fakat uzun tüylü küçük ev tipi bir köpek ise makas ile tüyleri kısaltılır. Çünkü bu cins köpeklerin ırk özelliği olarak türlü köpeklerdir ve onların tüyleri iyice kısaldığında hem sahiplerinin hoşuna gitmeyecek hem kendileri psikolojik olarak bundan rahatsızlık duyacaklardır.

Köpek Tıraş Sonrası Banyosu

Köpekler için en uygun su sıcaklığı 40 derecedir. İlk anda tepki gösterse de bir süre sonra su hoşlarına gitmeye başlayacaktır. Hatta özel ilaçlı ve gözlerini yakmayan şampuan ile köpüklenirken elle yapılan masaj ve dokunuşlardan hoşlanmaya başlayacaktır. Yıkama esnasında kulak arkaları, kasık bölgeleri, ön ve arka ayakları, tırnak araları ve anal bölgesi iyice temizlenir. Yaz ya da kış olması fark etmeksizin kurutması yapıldıktan sonra özel parfümlerle ve yağlarla tüyleri tekrar taranır ve sahibine mis gibi teslim edilir. Bütün bu hizmetlerden yararlanabilmek için pethair.com.tr adresinde detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.