Acarkent Köpek Kuaförleri

Acarkent Köpek Kuaförleri

admin 5 sene önce

Acarkent Köpek Kuaförleri

Aynı insanlar gibi köpek dostlarınızın da dönem, dönem kuaför hizmetine ihtiyaçları vardır. Uzayan tüyler birbirine yapışır ve bu durumda ciddi cilt ve deri hastalıkları baş gösterir. Köpeklerinizin kuaför ihtiyaçları ırklarına göre, mevsimsel şartlara göre değişiklik gösterir. Özellikle uzun tüylü ırk köpeklerin yılda iki kez tüy dökme zamanları vardır. Bu dönemde ölü tüyler dökülür ve yerine canlı yeni tüyler gelir Dökülen tüyler kaşıntı yaptığı için yalayarak bu kaşıntıyı gidermeye çalışırlar.

Fakat tüyleri yutmak zorunda kalırlar bu da sindirim problemlerine ve kıtık olmalarına neden olur. Düzenli olarak tüy bakımı yapılan köpeklerde ise böyle problemler gelişmez. Köpeğinizi sadece tüy bakımı değil diğer ihtiyaçları için kuaför hizmetine ihtiyaçları vardır. Acarkent Köpek Kuaförleri ile onların bu ihtiyaçları en ideal ve sağlıklı şekilde yapılacağı gibi sizin de içiniz rahat olacaktır.

Köpek Kuaförlük Hizmetleri

Pethair.com.tr web adresinde tüm köpek bakım hizmetleri hakkında genel bilgi alabileceğiniz gibi can dostlarınızın genel bakımlarını en uygun koşullarda yaptırabileceğiniz pet kuaförlük hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Acarkent köpek kuaförleri hizmetleri içinde öncelikle bulunduğunuz yere özel donanımlı araçlar ile ayağınıza gelerek hizmet verildiği gibi, kuaförlük anlamında onların tüm bölgelerini kapsayan genel tıraşları, tırnak araları temizliği, tırnak kesimleri, kulak arkası ve kulak içi temizliği, gözyaşı lekeleri temizliği ve ağız diş temizliği gibi hizmetleri kapsar.

Petinizi Tıraşı İçin Kimlere Teslim Etmelisiniz?

Ev ortamında baktığınız ve aile bireyleri haline petlerinizin tıraş işlemleri eğer eğitimli ve deneyimli kişiler tarafından hijyenik ortamlarda yapılmazsa hem köpeğiniz gereğinden fazla gerilir hem sağlıkları için oldukça sıkıntılı bir durum oluşur. Köpek tıraşları mutlaka bu işi iyi bilen ve köpeklerin beden dilinden anlayan kişilere yaptırılması uygundur. Çünkü aynı çocuklar gibi onlarda makas ve tıraş makinasından korkup tepki gösterirler. Kendilerine dokunulmasına kesinlikle izin vermezler. Ancak işin uzmanı deneyimli pet kuaförleri onları sevgi ve ilgi ile önce sakinleştirir ve daha sonra hem masaj yaparak, hem severek tıraşlarını yaparlar. Size bu konuda en iyi hizmet alabileceğiniz kuaför hizmetleri hakkında bilgi verecek pethair.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır?

Köpek tıraşı hijyenik ortamda daha önceden dezenfekte edilmiş aletler ile köpek sahibimin isteği doğrultusunda ve köpeğin tüy yapısına göre tüm bölgeleri tıraş edilir. Özel bit ve keneye karşı ilaçlı şampuanlarla banyo yaptırıldıktan sonra kurulanması ile sonuçlanır.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.