Anadolu Hisarı Köpek Kuaförleri

Anadolu Hisarı Köpek Kuaförleri

admin 5 sene önce

Anadolu Hisarı Köpek Kuaförleri

Köpek kuaförü ihtiyacının doğuşu, bir anlamda zorunluluktan olmuştur. Köpek sahipleri için uğraştırıcı bir iş olan köpeğin tıraşı ve kuaföre götürülmesi işlemine bir çözüm getirmek amacıyla geliştirilmiş bir iş dalıdır. Hayvanlar hakkında bilgi sahibi olan, onların özellikleri ve cinsleriyle ilgili belli bir birikime sahip olan kişiler tarafından uygulanan bir işlemdir. Anadoluhisarı köpek kuaförleri de böyle bir soruna çözüm yaratmak için bu işe başlamıştır. Büyük bir özveri içerisinde çalışarak hem köpekler için hem de sahipleri için oldukça faydalı işler çıkarma çabasındadırlar.

Köpek Kuaförü Ne iş yapar?

Köpek kuaförü olarak hizmet veren bir kişi köpeğin tıraşını yapar, banyo hizmetini yerine getirir. Tırnak kesimi ve bakımı, pati bakımı yapar, özel bölge kontrolü ve bakımı yapar, göz çevresi ve kulak çevresi kontrolü ve bakımı yapar. Yani bir köpeğin hijyeni ile ilgili yapılması gereken ne varsa yerine getirir. Bu işlemler sırasında köpeği huzursuz edecek, canını sıkacak ve saldırganlaştıracak hiç bir müdahaleye izin vermez. İşlemlere başlamadan önce köpeğin güvenini kazanmak adına bir tanışma faslı vardır, böylece tıraş olurken ya da banyo yaparken huysuzluk yapmaz. Anadoluhisarı köpek kuaförleri işini en iyi biçimde yapmak için çaba sarf ederler.

Köpek Tıraşı Neden Önemlidir?

Köpeğin tıraş edilmesi genel sağlık durumu için önem arz eder. Kısa tüy yapısına sahip bir köpeğin tüyleri uzadığında onu rahatsız eder, sıkıntı verir vakti geldiğinde tıraş edilmesi ve dinlenmesi sağlanır. Uzun tüylü köpekler ise tamamen tıraş edilmez. Onların doğal yapıları sıfır tüye uygun değildir, kısaltılarak tıraş edilmeleri gerekir. Kısaltmak yerine sıfır tıraş uygulanırsa sağlık sorunları olabilir. Derileri güneşten zarar görür, nefes alması engellenir bu nedenle cinsine göre kısaltılması gereken tüyler kısaltılır. pethair.com.tr kuaförleri köpekler hakkında bilgi sahibidir ve nasıl bir uygulama yapması gerektiğini bilir.

İnternetten Adrese Köpek Kuaförü

İnternet sayfasını ziyaret ederek hizmet isteyebileceğiniz pethair.com.tr kuaförlerinden tam donanımlı hizmet alabilirsiniz. Bir köpeğin tepeden tırnağa her bakımını ve temizliğini yapar ve sorunsuz yerine getirir. Gezici araçla gelir ve adresinizde hizmet verir.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.