Feneryolu Köpek Kuaförü

Feneryolu Köpek Kuaförü

admin 5 sene önce

Feneryolu Köpek Kuaförü

Her gün rutin olarak taranmayan köpek tüyleri zamanla keçeleşir ve tüylerde düğümcükler oluşur. Böyle durumda taramaya çalışmak ise sadece onların canına yakar ve sahiplerine karşı agresif davranış sergilemesine neden olur. Tüyleri düzenli olarak taransa da uzadığı zamanlarda tüy aralarına kaçacak yabancı maddeler zamanla orada yara yapmaya ve yaranın enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. Köpeklerinizin rutin olarak tıraş ediliyor olması bu problemlerin önüne geçecektir. Kadıköy bölgesinde hizmet veren Feneryolu köpek kuaförü hizmetlerinden yararlanarak köpek dostlarınızın tıraş işlemlerini en uygun koşullarda yaptırabilirsiniz.

Köpek Kuaförlüğü

Ev ortamında baktığınız köpek dostlarınızın genel bakımları arasında olan tıraş işleminin mutlaka deneyimli ve işinin uzmanı kişilere yaptırılması gerekir. Bu konu hakkında bilgi alabileceğiniz ve bulunduğunuz bölgeye hizmet veren pet kuaförlere ulaşmak için pethair.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Köpek Kuaförlük Hizmeti Hangi İşlemleri Kapsar?

Temiz ve hijyenik çalışma prensibinde olan Feneryolu Köpek Kuaförü hizmetleri arasında öncelikli olarak özel donanımlı araçlar ile istediğiniz adrese gelerek köpeğinizin bakım işlemleri uygun ve hijyenik koşullarda gerçekleştirilir. Köpeğinize tıraş ve diğer bakımları yapılırken sahiplerinin gözlemlemesi de sağlanır. Köpek tıraşı yapılırken, kulak, kulak arkası, tırnak kesimi ve anal bölge temizliği de yapılır.

Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır?

Köpeğinizin tıraşı mevsime, ırkına ve kürk yapısına bağlı olarak makas yada tıraş makinası ile yapılır. Tıraş işlemine başlamadan önce tüyleri ve tüy diplerinde eğer yabancı madde varsa bunların temizliği yapılır. Tüy bakımı yapılırken deri ve cilt durumu da gözlemlenir. Bu işlemler yapılırken pet dostlarınıza oldukça nazik davranılır. Onların canını yakacak yada huzursuzlanmasına neden olacak bir durum yaratılmaz. Uzman ekibimiz köpek bakımında kesinlikle anestezi uygulaması yapmaz. Onları severek ve masaj yaparak sakinleştirirler.

Köpek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Tıraşı yapılan köpeğiniz banyo işlemine geçilir. Su sıcaklığı 40 dereceye ayarlanır. Daha soğuk yada sıcak su onları huzursuz eder. Suya yavaş yavaş alıştırıldıktan sonra şampuanlama işlemine başlanır ve derisini bit ve kene gibi hayvanlardan korumak için ilaçlı şampuanlarla yıkanır. Yıkama işlemi 15 dakika gibi bir süre her tarafı iyice temizlenene kadar yapılır. En son durulandıktan sonra tek kullanımlık havlu ile iyice kurulandıktan sonra kurutma makinası ile detaylı kuruması yapılır. En son olarak tüylerinin parlaması ve mis gibi kokması için kuru şampuan ile tüyleri ovalanır. Bu bilgilerin detayına ve yardım alacağınız kuaförlük hizmetleri için pethair.com.tr adresine ulaşabilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.