Köpek Traşı Ne Kadar?

Köpek Traşı Ne Kadar?

admin 5 sene önce

Köpek Traşı Ne Kadar?

Evcil hayvan sahipleri zamanlarının birçoğunu hayvanların bakımına harcarlar. Çünkü hayvan bakmak sorumluluk ister. Tuvalet ihtiyacını karşılar ve beslenmesine dikkat eder. Bunlar hayvanlar için önemlidir. Evcil hayvanın bakımı yapılmayacaksa bakılmaması daha iyi olur. Hayvanlar da insanlar gibi birtakım duygulara sahiptir. Sadece kendilerini ifade edemezler. Bu yüzden evcil hayvanlara özenli davranmak gerekir. Köpekler de birçok kişi tarafından beslenir. Köpeğinizin bakım günü yaklaştıysa pethair.com.tr sitesinden gün alabilirsiniz. Köpeklerin bakımı ve eğitimi konusunda pek çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Köpeklerinizin Bakımı Eksiksiz Yapılıyor

Köpek besleyenler köpeklerini kendileri de banyo yaptırabiliyor. Ancak bakım için sadece banyo yeterli olmuyor. Banyo sonrası asıl bakım başlıyor. Tırnaklar ve kulakların temizlenmesi gerekiyor. Özel ilaçlarla yıkanıp kurulanması da şart… Ayrıca köpek traşı makine ve makas olmak üzere ikiye ayrılıyor. Köpek traşı ne kadar diye sorarsanız banyo dahi 100 TL’ye kadar varan fiyatlar bulunuyor.

Köpek Traşında Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek traşı basit bir işlem gibi görünse de öyle değildir. Traş özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Köpekler traş esnasında huysuzlanabiliyor. Bazı köpeklerin traşı oldukça zor oluyor. Köpek traşında köpeklerin derisine zarar vermemek gelir. Köpeklerin psikolojik olarak etkilenmemesi için sakin davranılmalıdır. Köpek traşında önce tüylerin dipleri temizlenir ve ardından traşa başlanır. Traş bittikten sonra güzel bir banyo yaptırılıyor. İlaçlı ve özel şampuanlı bir banyo köpeğinizin temiz olmasını sağlıyor. Pethair.com.tr sitesinden bu hizmetler için randevu alabilirsiniz.

Köpek Traşı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Köpek traşı ne kadar diye merak edenler için söylemek gerekirse fiyatlar alınan hizmete göre değişiyor. Banyo fiyata dahil edilirse köpek traşı 100 TL, banyo dışında 60 TL, makinetraşı 80 TL ve makas traşı 100 TL’den başlıyor. Bunlar dışında göz, kulak, tırnak bakımı gibi hizmetler bulunuyor. Bunların fiyatı da ayrı ayrı ücretlendiriliyor. Komple bir bakım yaptırmak isteyen hayvan sahipleri 400 TL gibi ücret ödüyor. Aynı zamanda köpek traşının fiyatları ilaçlı ya da şampuanlı olmasına göre de farklı ücretlerde oluyor.

 

Köpek Traşı Ne Kadar?

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.