Tıraş Edilen Köpek

Tıraş Edilen Köpek

admin 5 sene önce

Tıraş Edilen Köpek

Tüyleri zamanla uzayan köpekler tuvalet ihtiyaçları ya da enerjisini boşaltması için dışarı çıkarıldıklarında tüylerinin arasına toprak, kum taneleri ya da başka yabancı maddeler girebilir ve bu maddeler zamanla derisinde yara açar, hatta enfeksiyona neden olabilir. Bunu önlemek için rutin olarak köpeklerin işin uzmanı olan kişilere tıraşını yaptırmak gerekir. Bu konu ile ilgili bilgi ve yardım alabileceğiniz en doğru adres olan pethair.com.tr sitesine göz atabilirsiniz.

Tıraştan Sonra Köpekler

Rutin olarak tıraş edilen köpek tüyleri daha yumuşak ve parlak olacağı gibi aynı zamanda tüylerin uzayıp keçeleşme olmasına zaman kalmayacaktır. Çünkü keçeleşen tüyler kolay fırçalanmayacağı gibi hem de fırçalama esnasında onların acı çekmesine neden olacaktır.

Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır

Tıraş ve bakım için Kuaföre götürülen köpek öncelikle köpekler için özel yapılmış olan tımar fırçası ile yumuşak bir şekilde fırçalanarak ölü tüylerden arındırılır. Daha sonra tüylerinin yumuşaması ve canının yanmaması için ilaçlı bir şampuan ile yıkanması sağlanır. İyice kurulandıktan sonra köpeğin ırkına, yaşına ve büyüklüğüne göre uygun olan bir tıraş makinesi ya da makas yardımı ile tıraşı yapılır. Daha sonra tıraş edilen köpek tekrar ilaçlı şampuan ile güzelce yıkanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta köpek yıkandıktan sonra iyice kurulanması hastalanmaması ve köpeğin kokmaması için önemlidir.

Köpek Tıraşında Yapılan Hatalar

Bazı köpek sahipleri gerek zaman bulamadıkları gerekse parasal nedenlerden dolayı köpeklerini bu işi meslek edinmiş, eğitimini almış, beceri sahibi uzman köpek kuaförlerine gitmek yerine internet üzerinden öğrendikleri kadarı ile bu işi kendilerinin üstlenerek köpeklerinin tıraşını yapıyorlar.

Ancak bu işi yaparken farkında olmadan köpeğin canını yakacakları gibi, ırkına uygun kesimi bilmediklerinden köpekte çirkin bir görüntü yaratabilirler. Hatta bazı bölgeleri fazla aldıklarında açılan deri üzerinde koruyucu yağ tabakası tahriş olabilir. Bu nedenle pethair.com.tr adresini ziyaret ederek uygun koşullar ve hijyenik bir ortamda köpeğinizin tıraşını yaptırmak için yardım alabilirsiniz. Ayrıca site adresinde sadece köpek tıraşı değil köpeğinizin eğitimi, bakımı ve köpek otelleri hakkında yardım alma şansınızda bulunuyor.

 

Tıraş Edilen Köpek

 

 

 

 

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.