Yenisahra Köpek Kuaförleri

Yenisahra Köpek Kuaförleri

admin 5 sene önce

Yenisahra Köpek Kuaförleri

Köpek dostunuzu eğer her gün düzenli olarak taramıyorsanız, bakımı yapılmayan tüyler zamanla birbirine girerek keçeleşir ve yapıları bozulur. Bunun sonrasında ise zamansız olarak tüyleri dökülerek beraberinde bir takım cilt hastalıkları gelişir. Bu keçeleşen tüyleri tarak yada fırça ile açmaya çalıştığınızda canı yanacağı için huzursuzluk hissedecek size tepki gösterecektir. Hatta fırça ve tarak gördüğünde saldırganlaşacaktır. Böyle bir durumda keçeleşen tüyleri açmaya ısrar ederseniz derisi çok hassas olduğu için yaralanma olabilir ve bu bölgede çeşitli enfeksiyon riskleri oluşabilir. Köpek dostlarınızı bu gibi problemlere maruz bırakmadan düzenli olarak, eğitimli bir pet kuaföründen yardım alarak bakımının yaptırılması en doğru harekettir. Size bu konuda yardımcı olabilecek ve doğru pet kuaföre yönlendirecek olan pethair.com.tr web sitemize ulaşabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Köpek Kuaför Tıraşları

Köpeğinizin bakımı, tıraşı ve tüy bakımı için bulunduğunuz bölgede hizmet veren Yenisahra köpek kuaförleri tarafından ayağınıza kadar gelen köpek tıraşı ve bakımı konusunda deneyim sahibi köpek kuaförleri öncelikle köpeğinizin tüy yapısını inceledikten sonra derisinde herhangi bir problem olup olmadığını inceler. Eğer bir problem yoksa onları sakinleştirerek keçeleşmiş tüy bölgesini makas yardımı ile keser ve böylece canının yanmasını engellemiş olur. Daha sonra tüylerini tarayarak düzgün hale gelmesi sağlanır.

Sıra tıraş işlemine geldiğinde ise tüylerin çok kısa mı kesileceğine yada sadece kısaltılması mı gerektiğine karar verir. Düzenli olarak taranan, fırçalanan petlerin tüyleri sadece üst taraflarından kısaltılarak yapılır. Ancak tüy bakımları ihmal edilen köpekler için kısa tıraş yapılması daha uygun olur. Köpeğinizin tıraş işlemi onu ürkütmeden ve severek sakinleştirme yolu ile yapılır.

Köpeklerin Banyosu

Yenisahra köpek kuaförleri tarafından tıraş edilen can dostunuz banyo aşamasında önce ılık suya alışması sağlanır ve iyice ıslattıktan sonra antiparaziter özellikli medikal şampuanlarla 10-15 dakika bir süre iyice yıkanır. Yıkama sırasında tırnak araları, kasık bölgeleri ve anal bölgeleri iyice temizlenir. Durulanma işleminden sonra, tek kullanımlık olan özel havlu ile ıslaklığı alınır ve kurutma makinası ile kurutulur.

Köpeklerin Ciltlerin Nemlendirilmesi

Köpekler genellikle yıkandıktan sonra kaşınırlar, bunun sebebi insanlarda da olduğu gibi yıkanıp kurulandıktan sonra ciltlerinde kuruma oluşur. Kurulama işleminden sonra köpeğiniz özel nemlendirici ile derilerinin nemlendirilir ve tüylerini parlatıcı ve tüylerini besleyici parfümlerle taranır. Ancak önemli olan tek konu onları kesinlikle acemi işi bilmeyen kişilere teslim etmemektir. Doğru ve eğitimli pet kuaförünü ancak pethair.com.tr web adresinden bulabilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.